Laseroterapia

Czym jest laseroterapia/IPL?

IPL, czyli intensywna pulsacyjna terapia światłem, to jedna z najnowszych technik medycyny estetycznej, która zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Urządzenie to wykorzystuje energię światła, aby stymulować komórki skóry i poprawić jej stan oraz wygląd. IPL to bardzo skuteczna metoda, która pozwala na zamykanie naczynek, likwidację rumienia na twarzy oraz usuwanie różnych zmian naczyniowych.

Jak działa terapia IPL?

Terapia IPL opiera się na przekazywaniu energii światła przez skórę, która pochłania światło i przetwarza je na ciepło. Ciepło to stymuluje komórki skóry, pobudzając je do produkcji kolagenu i elastyny. To z kolei pozwala na poprawę struktury skóry i likwidację różnych problemów estetycznych.

IPL jest skuteczną metodą zwalczania wielu problemów skórnych, w tym przebarwień, naczynek, zmarszczek i trwałego usuwania owłosienia. Podczas zabiegu emitowane światło dociera do melaniny zawartej w skórze i włosach, która pochłania energię światła, a następnie przekształca ją na ciepło. Ciepło to niszczy włoski wraz z cebulką, co zapobiega ich ponownemu wzrostowi. Po kilku zabiegach zauważalne jest zmniejszenie ilości i grubości owłosienia na ciele.

Czy terapia IPL jest bezpieczna?

Terapia IPL jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia i nie powoduje skutków ubocznych. Zabieg nie jest inwazyjny, a po jego wykonaniu nie trzeba rezygnować z normalnego trybu życia. Przed zabiegiem warto skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do wykonania terapii.

Jak przygotować się do zabiegu IPL?


Przede wszystkim należy unikać opalania i stosować wysokiej jakości kremy z filtrem przeciwsłonecznym. W dniu zabiegu należy zrezygnować z aplikacji kosmetyków i unikać ekspozycji na słońce.

  • Depilacja zbędnego owłosienia 
  • Fotoodmładzanie twarzy i ciała
  • Redukcja skaz 
  • pigmentowych i naczyniowych 
  • Likwidacja trądziku i blizn potrądzikowych